Green Summer – jak jsem to vymyslel

Yaaay, Druid si píše devblog! To je super! Říkáte si asi… Pravdou je, že devblogování moc nefandím. A to nejen proto, že větší projekty zpravidla nedokončuji. I přes to jsem se ovšem rozhodl že u tohohle projektu si budu pečlivě zapisovat stádia vývoje, abych potom přesně věděl, kdy jsem se na to vysral. Ale… Teď něco o tom projektu…

Pokračovat ve čtení „Green Summer – jak jsem to vymyslel“

Zahraj si s drujdem na scénáristu aneb mám hlavu prázdnou

screen

Tak po pár týdnech blbnutí s gamemakerem vylezlo něco co by se dalo použít jako základ pro hru. Bohužel, v tomhle případě se mi stalo něco co jsem nečekal 😀

Obvykle se mi povede vymyslet příběh ale problém mám s jeho realizací (tak tomu bylo v 90% případů)  Teď je to ale totálně naopak. Mám celkem slušnej základ pro hru ale prostě se mi nevede vymyslet příběh…

 

Pokračovat ve čtení „Zahraj si s drujdem na scénáristu aneb mám hlavu prázdnou“

Záznam číslo 4 : V zajetí písmenek

Práce na MLR stále pokračují, ono to jde pomaleji když na tom člověk dělá sám. Ale mohu říct že jsem ůspěšně překonal krizi a taky mám pro vás jedno překvapení. Do děje bude umístěna druhá dívka. Rád bych aby jste se při hraní dobře bavili a tak to trošku ztížím.

Tak, a teď něco o té nové. Jméno vám ještě neprozradím, jen vám řeknu že je trošku ,,oprsklejší“  A bude šasto uvádět hl. hrdinu do rozpaků. Prostě bude živel. A hl hrdina jí bude mít (možná jen ze začátku 😀 to je na vás) Plný trencle :D.

A abych dostál názvu tohoto článku.. Ano písmenka se hromadí. Je mi špatně z pomyšlení že jsou hotové sova 2 minuty hry a řádek textu je už přez 150 😀 takže pokud budu chtít udělat alespon čtvrthodinovku tak to bude solidní záhul 😀 Držte mi palce.

Záznam 3,5 – Stagnujem ? Ano či ne ?

Tak, poslední dobou mám problémek. Po tom co mě na freehrách jedna osoba setřela(jméno radši nebudu jmenovat) Tak jsem se rozhodl že změním grafiku. Ještě přemejšlim zda použít fotky (fuuj) nebo si sehnat grafika, což by bylo asi dost těžký.

Každopádně sám nevim proč dávám na názor serveru co se v žánru visual novel vůbec nevyzná. Ano je to tak. Pro redaktory Freeher hra není dobrou hrou pokud se dost nehejbe nebo co. Měli by pochopit že Visuální novela se nehodnotí podle hratelnosti, má se hodnotit asi stejnou měrou jako knížka.  Opravdu každého pobaví když někdo v recenzi na tenhle typ hry napíše ve verdiktu ,,Moc klikání“ nebo ještě lépe ,,Velké množství textu“. To je jako si stěžovat u knížky že má moc písmenek na jedné stránce.

A proč to píšu ?  Je to vlastně reakce na recenzi na vítěznou hru animefestu – podzim.

A tak je to i s ostatními hrami tohoto typu. Prostě hodnocení redakce je dost neobjektivní.

(ps: všiměte si rozdílu hodnocení redakce- a hodnocení čtenářů.. takové rozdíly svědčí o tom že návštěvníci tohoto servru tam chodí už jen z povinnosti)

Záznam třetí – Příběh COŽE?

Tak jsem si všimnul že jsem ůplně zapoměl na nastínění příběhu 😀 Tak se omluvám a tady máte pár informací o hře samotné 😀

A ted k příběhu…

Je páteční večer a **** jde z práce. Postaví se jako každý večer na zastávku. V tom si všimne nádherné dívky, čeká že jen projde kolem něj protože tuhle holku u nich ve vesnici žádná taková není. Ale co se nestane, kráska se postaví přímo za něj. Nastává dilema, oslovit, neoslovit ? Když ona je tak nádherná.

Všechno je jen na vás …

Jak vidíte, příběh je určený spíše pro nás kluky

V čem to bude ?

Použiji engine Ren’Py naprogramovaný v pythonu, díky němu bude mít hra distribuci i na Linux

holka

Záznam druhý – Grafiku si dělám sám

Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl že nebudu upravovat fotky, ale budu je ručně překreslovat.. Jeden můj známej z fora mi říkal že fotky se možná hodí, ale nejsou košér 😀 Tak jsem ho vzal za slovo, otevřel paint.net a začal kreslit.. A jak to dopadlo ?

Nevím jak vy, ale já si myslím že to není ůplně nejhorší,  ano, má to své chyby ale na můj první počin je to více než dostačující.

A jak je na tom hra po ostatních stránkách ? No, tak příběh by tak nějak byl a programuju skoro současně s děláním grafiky.  A tak nějak celkově se to zatím vyvíjí dobře 🙂

Záznam první – Nápad

Nedávno jsem hrál hru podzim. Je to visuální novela (Ren Ai) Příběh už mám… Tak nějak 😀 Jako moje první práce to nebude nic velkého, ale myslím… myslím že to bude stát za to. Jako engine použiju Ren py, o něm se možná trošku rozepíšu v sekci software. .. později. No, jak budu něco mít. Napíšu sem 😀