Rubriky
Software

Duše která se proměnila v kosmonauta a odletěla pryč.

Tohle je takový prývjův hry kterou právě teď v tuto chvíli vyrábí dvojice magorů stejné krve. (já a brácha) Pokud vás zajímá co se skrývá pod tímto infantilně dlouhým názvem, čtěte dál.

Jednoho krásného klidného večera mi vtrhl do pokoje brácha se slovy : “Uděláme hru, já nebudu spát a vymyslym to a ty to potom uděláš.” Vzhledem k obrovskému úspěchu naší předchozí hry arena shooting kterou hrál snad každý z našich tehdejších přátel, neměl jsem důvod nesouhlasit. Ráno dalšího dne nastalo a my se pustili do práce. Brácha kreslil a já to skládal k sobě.

 

 

Uběhlo několik hodin, naše mozky v průběhu tvorby chrlili víc a víc úchylnější nápady. Základní koncept se tedy rozrostl o spoustu featurek, bossů, planet a dokonce mystických potentotů.

Ale co by to bylo za prívjův kdybych se nezmínil o hře jako takové. Koncept hry vzniknul díky kombinaci několika Alienových (alien a.k.a. Pawkm a.k.a. withminds a.k.a. Inri spaceman) oblíbených her. Tuším že tam byla inspirace nějakou retro flashovkou, metroidem a tak podobně. Takže, jak již možná někteří pochopili, bude to vertikohopsačka. Příběh je o duši která projde několikanásobným povznesením a nakonec až bude v nejvyšší formě člověka, opustí planetu. (jako nejvyšší formu člověka jsme zvolili kosmonauta protože se dostane nejvýš).

Ovšem to není konec… Ale na to si budete muset počkat 🙂

Nakonec potěším zvrhlé milovíky čísel a statistik. (Upozornění.. Některá čísla nejsou konečná. Hra je stále ve fázi vývoje a tak pár věcí jistojistě přibude.)

 

Zajímavá čísla

Hra prozatím obsahuje…

70 spritů.

76 objektů.

Jednu písníčku.

Pouze jednu místnost.

Rozměry místrnosti jsou:

2000(výška)

254(šířka)

Nejmenší sprite má rozměry 8×8

Největší sprite má rozměry 5×2000

V celé hře (pravděpodobně nebude) ani jeden checkpoint.

Počet rozbitých klávesnic při hraní odhaduji na 329.

———————————————————————————

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..