Rubriky
Hardware Software

V zajetí retra! (už zase omg…)

Bylo nebylo, jednou se nám doma rozbil jeden notebook (odešel hdd) a nebylo na nový. Po měsících živoření na tabletu jsem na aukru narazil na stroj který byl sice starší, ale nějaký ten linux bych na něm rozjel, a stál jen stokorunu. (Dvě i s poštovným)  A tak jsem ho koupil.

Rubriky
Návody Software

Práce s modely v Game Makeru

V poslední době mě děsně baví znovuoživovat si práci s 3D v game makeru. A tak mě napadlo, že bych se mohl podělit o skriptíky co jsem v rámci testování napsal. Takže pokud vás zajímá 3D v gm, tenhle článek je pro vás jasná volba. Ještě bych rád upozornil že free verze game makeru není […]

Rubriky
Můj svět Software Vývojářský deníček

Ledenice – The GAME :D

Je to již mnoho sluncí co jsem něco napsal na můj vyteplený blogísek. A ještě více sluncí od doby co jsem něco dodělal do konce 😀  Inu, i dnes se mi takový husarský kousek povedl. Díky asylum jamu jsem stvořil mikro adventurku co se jmenuje LEDENICE.

Rubriky
Software

Můžu použít tenhle asset? Aneb malý průvodce creative commons (CC)

Takže, nejdříve bych vás všechny chtěl upozornit že já NEJSEM právník, nikdy jsem právo nestudoval. Takže pokud budete mít nějaké otázky ohledně autorských práv, nepiště mě, ale právníkovi 😀

Rubriky
Můj svět Software Vývojářský deníček

Smrt je užitečná

Chvíli po mojí úvaze jsem se rozhodl udělat hru, která by nebyla vyprávěním, ani něčím s nepochopitelným mechanismem. Vzal jsem proto základy top down žánru, přiřadil jim moderní WSAD ovládání s krysou v ruce, a na nich začal stavět.

Rubriky
Můj svět Software

Google-self

  Tak, doba kterou jsem si přál nastala! Google se stal skoro úplně dostačujícím pro veškeré online práce. Dalo by se říct, že nic jiného než google už brzy nebude potřeba. A já jako člověk který má rád všechny věci pohromadě si toho velice cením!  

Rubriky
Anime Software

Anime Budíček 1.0

Dlouho jsem hledal jednoduchý program který by mě jen a pouze budil. Všechny programy mají spoustu zbytečných funkcí a když už narazím na nějaký co prostě jen budí tak si za něj tvůrci chtějí nechat zaplatit! Proto jsem vytvořil tenhle jednoduchý budík který je zcela ZDARMA.

Rubriky
Můj svět Software Vývojářský deníček

Zahraj si s drujdem na scénáristu aneb mám hlavu prázdnou

Tak po pár týdnech blbnutí s gamemakerem vylezlo něco co by se dalo použít jako základ pro hru. Bohužel, v tomhle případě se mi stalo něco co jsem nečekal 😀 Obvykle se mi povede vymyslet příběh ale problém mám s jeho realizací (tak tomu bylo v 90% případů)  Teď je to ale totálně naopak. Mám […]

Rubriky
Software

Guilty Gear!!

[singlepic id=155 w=170 h=90 float=left] Když se řekne 2d mlátička tak se hráči rozdělí na dva tábory. Ti co vzhlíží k západu si vybaví mortal kombat. Ti co jsou spíš východní, vzpomenou si na capcom a jejich Street Fightera. Ten ovšem není jediný kdo je mistrem v tomto žánru. Kdesi v Yokohamě sídlí studio Arc […]

Rubriky
Můj svět Software

Tvorba netvorba a jak něco dodělat?

Poslední dobou trpím velikým nedostatkem inspirace. Prostě mě chytne za nohu slečna tvořivost a vláčí mě kolem dokola po celym bytě tak rychle že nás nápad ani inspirace nemůžou dohnat.