Rubriky
Můj svět Software

Tvorba netvorba a jak něco dodělat?

Poslední dobou trpím velikým nedostatkem inspirace. Prostě mě chytne za nohu slečna tvořivost a vláčí mě kolem dokola po celym bytě tak rychle že nás nápad ani inspirace nemůžou dohnat.

Pak to většinou dopadá tak že chodím tam a zpátky a jsem strašně naštvanej protože bych rád dělal něco novýho, ale opravdu nevím co by to mělo bejt. Pak vznikají v mém počítači polovičaté věci a nebo prostě něco k čemu se málokdy vrátím. A to mi vadí a taky je to můj hlavní životní problém. Já se strašně rychle pro něco nadchnu. Dokážu na tom pracovat strašně dlouho a věnuju tomu veliký úsilí. To všechno ovšem v případě která se dá dodělat za jeden den. V opačném případě mě nadšení opustí, já to uložím do složky tvorba a už se k tomu zpravidla nevrátím. Schválně sem postuju obsah mojí složky Tvorba, za tento rok.tvorba

Co se týče tvorby her, za celý život jsem dokončil pouze 2 projekty. Tarot a Soul. (vlastně jsem dokončil ještě jednu visuální novelu ale ta byla dělaná dost na rychlo, a bylo to znát. Proto jsem jí nikde nepublikoval a radši rovnou smazal).

V tom horším případě sesmolím jen dvě stránky textu které pak velice často hrdě nazývám scénář. Pokud mi nadšení vydrží dýl, udělám powerpointovou prezentaci a nazvu jí design dokumentem. A v tom nejhorším případě mě nadšení pro tvorbu opustí ještě dřív než s něčím začnu.

Uvedu třeba příklad :

Rozhodnu se že se pokusim zahrát něco na klávesy. Tak je vytáhnu z podpostele, zapnu si nahrávání na pc, klávesy hezky vysadím na stojan a zapojím do elektriky. Zmáčknu tlačítko on ale ejhle… Mě už se do hraní nechce. Prostě najednou zmizí veškeré nadšení a já začnu zase znuděně brouzdat po netu.

A proto mám dotaz, nemáte někdo zaručenej tip jak dohnat věci až do konce? Chystám se začít s tvorbou velkýho projektu a proto bych nějaký ty rady ocenil.

2 reakce na „Tvorba netvorba a jak něco dodělat?“

Pomáha keď na projekte nerobíš sám a máš niekoho kto ti pomáha a núti ťa do práce, aspoň v mojom prípade. Alebo ak máš vidinu nejakého zisku(nemusí byť finančný) čo za dokončenie dostaneš, napríklad si povedz že ak to dokončíš tak si niečo kúpiš.
Poradil by som skorej ale RSS čítačka ma sklamala tak som nevedel pár týždňov ani o jednom článku tu 🙁

Jo, taky jsem došel k takovýmu závěru. Prostě potřebuju tým podobně smýšlejících lidí. A rss tě nezradilo. Jen jsem přesunul web 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..