Rubriky
Software

Guilty Gear!!

[singlepic id=155 w=170 h=90 float=left]

Když se řekne 2d mlátička tak se hráči rozdělí na dva tábory. Ti co vzhlíží k západu si vybaví mortal kombat. Ti co jsou spíš východní, vzpomenou si na capcom a jejich Street Fightera. Ten ovšem není jediný kdo je mistrem v tomto žánru. Kdesi v Yokohamě sídlí studio Arc systems, které stojí za geniální sérií Guilty Gear.

První hra v této sérii vyšla v roce 1998 na konzoli ps one. Byla unikátní nejen díky originálním postavám ale i díky nařachanému heavy metalovému soundtracku který je na poměry 2D mlátičky více než dokonalý. Stejně je na tom i kresba která dalece předčí mlátičky od capcomu.

A teď něco k příběhu… Ten se odehrává v roce 2180 kdy lidstvo objeví nový tajemný nevyčerpatelný zdroj energie s naprosto neuvěřitelnou silou. Lidstvo ho pojmenuje magie. Tu začnou lidé kombinovat s lidskými a zvířecími jedinci a vytváří tak dokonalé „Lidské zbraně“ známé jako Gears.

Gears se nakonec obrátili proti lidské rase a tak začala válka mezi jimi a Křižáky nového svatého řádu. Ten si dal za úkol zničit Justice, vůdce Gearů. Příběh se pak rozvíjí v dalších dílech.

Už jsem zmínil dokonalý soundtrack, kresbu, ale jak je na tom gameplay?

Co se týče samotného hraní. Může se vám zezačátku zdát jednoduché. V prvních levelech si vystačíte se základními údery ale v později bez speciálního útoku a alespoň pětinásobného komba nebudete mít absolutně žádnou šanci.

Nazávěr přidávám galerii.

[nggallery id=7]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..