Rubriky
Filmy

Densha Otoko / Train man–Když se zamiluje GEEK

d_otoko

 

Představte si že se vracíte z vašeho oblíbeného obchodu a v MHD se začal nějaký opilec navážet do kolemjdoucích. Dál si představte že se zastavil u nejhezčí holky v celý soupravě a začne se jí nevhodně dotýkat.

Nastane ta chvíle kdy se máte rozhodnout. Pomůžete jí? Nebo budete dělat to samé co všichni ostatní… Čumět do země.

 

Densha Otoko (dál jen DO) se rozhodne jí pomoct. A z normální cesty z obchodu se stane honba za láskou. V tomhle internetovém love story moderní generace. Ale… Přesuňme se na začátek.

Příběh začíná tak že Kluk  s přezdívkou Densha Otoko píše na 2chan zážitek který se mu přihodil ten den ve vlaku.

Byl jsem dnes v akibě a při cestě domů začal nějaký opilý otrapa obtěžovat všechny v metru. Snažil jsem se ho nevnímat. Ale potom chytl za čelist jednu moc krásnou dívku. To jsem se neudržel a zařval jsem na něj : “NECH TOHO” . On šel směrem ke mě a snažil se mě napadnout. Naštěstí dorazila policie. Po tom co jsem jim dal svou výpověď se stalo něco magického. Dívka kterou ten otrapa obtěžoval mě zastavila se slovy : “Prosím, dáte mi také svou adresu? Ráda bych vám za váš hrdinský čin poslala dárek.

A přesně takhle. To všechno začalo. Ve zkratce by se dalo říct že zbytek filmu je o tom jak se z TrainMan1asociála co se o sebe nestará stane relativně normálně vypadající člověk. První schůzka, druhá schůzka. V jeho počínání mu pomáhají ostatní členové internetové komunity. Zdravotní sestřička, manželé kterým to pravděpodobně moc neklape, hikikomori a partička tří hardcore otaku. (mimochodem, všímaví lidé si dokážou odvodit příběhy vedlejších postav které by mohly dost dobře posloužit jako námět na samostatný film.

Co mě na filmu zaujalo snad nejvíc je fakt, že veliká část příběhu je vyprávěná jako vlákno na 2chanu. Díky tomu působí film prostě tak nějak geekovsky. Člověk by si dokonce mohl říct že tahle lovestory je TrainMan2přesně šitá na míru nám geekům. Pokud jste alespoň trošku asociální a trávíte u počítače většinu volnýho času, věřte že se s hlavním hrdinou sžijete a tuhle romantickou komedii si náramě užijete.

Ve filmu se dokonce objevila i jedna věta, kterou jsem se rozhodl zvolit větou roku. Je tak vtipně tragikomické že vám jí tady musím odcitovat. Proto… POZOR SPOILER 😀

 

Já rande nikdy neměl. Jednou jsem to zkusil ale řekla mi : “Proč bych měla jako jíst, a dívat se při tom na tvůj xicht?

Sečteno podtrženo, tohle je romantická komedie určená hlavně pro nás otaku. Jako by nám tím tvůrci chtěli říct : SEBERTE SE KURVA! A věřte, že já jsem si to po shlédnutí tohohle filmu říkal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..