Rubriky
Můj svět

Cesta meče – Rozhodnutí

Před několika měsíci, jsem jednou při cestě z práce narazil na malý letáček vyobrazující několik mužů s meči v bojových postojích. Přišel jsem k němu blíž a zjistil že se jedná o kursy laida, starého umění boje s mečem……..

Před několika měsíci, jsem jednou při cestě z práce narazil na malý letáček vyobrazující několik mužů s meči v bojových postojích. Přišel jsem k němu blíž a zjistil že se jedná o kursy laida, starého umění boje s mečem. Už jsem zkoušel kdysi chodit na karate, ale jak to jen říct. Ono vás moc nemotivuje k dalšímu chození když se na vás sensei dívá z patra a jediné co vám řekne je že nebudete stíhat. Takže jsem se na to vykašlal.
Nicméně to laido mi leželo v hlavě ještě pár týdnů než to moje hlava šoupla dozadu.
O pár dalších týdnů později, jsem se přihlásil na irc kanál velkého chytráka, kde probíhala zrovna ,,ohnivá” diskuse Kendo VS Laido. Já toho moc nevím ani o jednom ale nějak mě to zaujalo a tak mě napadlo že si o tom zjistím víc.
Nějakým způsobem jsem našel internetové stránky české kendo federace a na nich v seznamu členů i 2 doja v Českých Budějovicích, a tudíž v mém dosahu. Prohlížel jsem si tak stránky obou a hltal každičké slovo, video a obrázek co jsem tam našel. Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodl jaké dojo zkusím oslovit s žádostí o přijetí, ovšem stále nevím zda kendo nebo laido. Vše má své pro i proti. S kendem bych se asi lépe dostal na nějakou případnou soutěž a mohl bych v životě také něco dokázat, ale mě jde hlavně o filozofickou stránku věci a i když se možná mýlím tak v tomto směru mi přijde lepší laido. Ovšem nevím ani o jednom nic moc a tak bych rád slyšel názor někoho kdo už tím rozhodováním prošel.
Každopádně pokud bych chtěl kráčet touhle cestou mám před sebou ještě hromadu práce. A nevím jestli mi to nadšení vydrží, a to zjístím jen jedním způsobem. A to tím že to prostě udělám.

Držte mi palce 😀

Příště pokud všechno vyjde napíšu vám o mojí první návštěvě doja.

5 reakcí na „Cesta meče – Rozhodnutí“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..