Rubriky
Anime

Recenze – Pale Cocoon

[singlepic id=57 w=150 h=212 float=left]Tohle dílko jsem nedávno náhodně vybral z mého ,,chci vidět“ archivu. A rozhodně jsem udělal dobře. Je do naprosto úžasná podívaná která se vám vpálí do mozku a zůstane tam pěkných pár dní trčet.

Samotný příběh je  dechberoucí. Točí se kolem posledního člověka co pracuje v archivech. Náplň jeho práce je že dekóduje zbytky záznamů z ,,barevné země“ a posílá je do oddělení analýzy. Zatím co ostatní v obrázcích vidí jen depresivní vzpomínky na které se snaží zapomenout, pro  Uru ta data znamenají naději, že se země ,,uzdravila“ a je opět barevná.

Jednoho dne najde v archivech zvláštní záznam, který ho přinutí jednat. Jako jediný vyběhne nahoru, až na povrch a na pár veřit spatří barevnou zemi přesně tak, jak jí viděl na monitorech.

Země se uzdravila….

Teď technická stránka filmu.

Kvalita animace spolu se stylem kresby je naprosto nepopsatelná. Temné koridory, osvětlené jen září monitorů,  melancholická hudba a zběsilý cvrkot hi-tech počítačů dokáží vytvořit zvláštní, dalo by se říct až depresivní atmosféru ve které doslova září obrázky květin, luk a jiných krásných věcí které zmizí pokud se nezačneme o naši planetu starat.  (což je také podle mě hlavní myšlenka celého filmu)An evím jak vy ale tenhle druh kontrastu mám velice rád.  Film má mnoho skrytých významů  které vás donutí hodně přemýšlet nad věcmi, které běžně přehlížíme.  Vyplaví vám to z hlavy na povrch myšlenky typu co kdyby…

Celkový dojem je dosti pozitivní a až s podivem sleduji, jak vám autoři mohou zdělit doslova obří myšlenku v pouhých dvaceti minutách. Můžeme jen doufat že takových děl bude jen a jen přibývat a že se z nich svět poučí protože nevím jak vy, ale já bych takhle skončit nechtěl.

Trailer na Pale Cocoon (Světlé vejce)

Hodnocení

10/10

1 komentář u „Recenze – Pale Cocoon“

Tak jsem se na to podíval.

Anime mám nakoukané dost, takže parádní animaci a když ne tu, tak alespoň dobrou kresbu bych si představoval jinak. Snímek používá laciné 3Dčko napodobující klasickou ruční animaci. Nejvíc se to podepisuje na tvářích (občas mizí nos) a jakési podivné záři a rozplizlosti kterou jsou podobné snímky prolnuty.
Zápletka je taková anime – a nejen anime – klasika. Jako určité plus oproti standardu bych uvedl myšlenku: „Občas je lepší nevědět.“ Což je ostatně stěžejní myšlenka celého filmu. Guláš o znečištění země je pak jen omáčka na které úvaha stojí.
Původně jsem chtěl pochválit dobře zmáknuté prostředí a svět, ale když se pak 4 scény omílaly dokola celých 25 minut, tak mi hlavou bliklo jen „poor design choice“.

Takže když to shrnu relativně slušná myšlenka o které se ne úplně mluví je zabitá nedostatečným zpracováním. 4/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..