Rubriky
Můj svět

Zabíjíme svůj druh?!

Tak tahle úvaha není pro slabší povahy. Bude trošku tvrdší a tak prosím rejpaly kteří mají idealistický pohled na život, ať nečtou. Ostatním je vstup povolen.¨

Tohle mi začalo vrtat hlavou jednoho večera když jsem jel večer z města a dva přiopilí lidé vedli velice filozofickou debatu. V podstatě se jedná o následující myšlenku.

Představte si vlčí smečku. Narodí se vlk co má třebas plicní defekt a kvůli tomu má problémy s dýcháním. Takový vlk přirozeně nepřežije ani měsíc. Kdyby ano, pravděpodobně by se oženil s vlčicí a byla by šance že jejich děti budou mít tu nemoc taky. Proto se na něj ostatní vlci vyserou a jdou si v klidu dál. Ví totiž že kdyby mu pomohli a zachránili ho v další generaci by jich mohlo být víc a víc a nakonec by sláva vlčí smečky upadla.

Teď už asi víte na co narážím. Dřív, když se narodil někdo nemocný, a nebyly léky ani operace ani nic podobného, prostě umřel. Ovšem s vynálezem doktorů 😀 (a léků a tak dále) dnes není problém člověka rozříznout, tohle šoupnout, tohle vyndat a člověka převést do stavu kdy tak nějak vegetí. Takovej mrzák má 3 děti, z nich jsou 2 mrzáci, a za takových 5, 6 let ženám z jeho rodu budou vysávat z dělohy hadičkou. No a co že to budou zdegenerované chobotnice bez možnosti pohybu bez koleček.. Hlavně že žijou ne?

Důkaz že k  tomu nemáme daleko je v každých novinách. Alergie, civilizační choroby. Zkuste se kolem sebe rozhlédnout, vsadím se že i vy máte ve svém okolí někoho kdo je nemocný. Já osobně se bojím jak tohle dopadne. Je sice pravda že já třeba jsem v dětství měl těžší zápal plic, a podle téhle teorie bych měl vlastně taky umřít. Ale bylo by to pro blaho budoucích generací. A ať to zní jakkoliv divně, pokud s přežíváním těch co by měli umřít něco neuděláme, bude sice průměrný věk 120 let, ale za to od třiceti budeme na kolečkách s hadičkama v krku. Představte si tu budoucnost. Planeta přelidněná mrzákama. Budeme vést války o superplast, materiál na výrobu pytlíků do kapaček… No Napište co si o tom myslíte vy. 🙂

5 reakcí na „Zabíjíme svůj druh?!“

Souhlasím, ale nic s tím neuděláš. Lidský druh si vyvinul určité právo na život (ne, že by ho všichni respektovali). Ať už je to ta tvoje chobotnice nebo člověk, co by přežil v džungli.

To, že se zabíjíme je fakt a upozorňovali na to i jiní. A to nejen na blogu, i v literatuře uznávané a schválené. Tohle nemá východisko. Jednoho dne to bude hadička a vozíček a ne zdravý duch a sportovní postava. S tím už se ale musíme smířit. Jen doufám, že se toho nedožiju.

Ne! Za tohle všechno může bible. Jak je v bibli kázáno nezbiješ, tak dle toho se snaží chovat skoro většina lidí na světě. Dnešnímu člověku schází válka, touha po krvelačnosti, dlouhé noci plného napětí a ta chuť a pocit někoho suveréně rozříznout. Za dob válek byli jen ti nejsilnější. V dnešní době už války moc nejsou a když jo, tak maximálně kybernetické, což člověku nepřinese ten závan stuchlé krve. A to je vlastně ten důvod, kam spějeme. Vím že každý má právo na život, ale na úkor čeho? Přelidnění, civilizační choroby, nedostatek energie, potravin a kyslíku. Takové dvě biocidní bobmy svržené na Indii a Čínu, by problém trochu dočasně vyřešilo Na pár stovek let ano.

Myslím že zasa liečenie všetkých chorôb nieje ten problém zasa vyliečiť ten zápal pľúc ešte až tak zlé nie je, ale tie choroby čo už sú dedičné tak na tom už niečo je. Myslím že ľudstvu ako rase by pomohlo ak by ľudia čo majú nejakú dedičnú chorobu, ktorú by mohli preniesť na svojich potomkov, vždy keď dosiahnu určitý vek šli proste bojovať s ostatným do arény na život a na smrť a prežil len ten jeden najsilnejší ktorý si to fakt zaslúži aj s pohľadu evolúcie. 😀

Vy jste tu dobře xenofobní a krátkozrací… Za civ. chorobu se považuje např. i pravidelná menstruace u žen… Ve starých společnostech ke kterým se v článku odkazuje byl problém i s leváky. Všechny je zabijeme – dobrej nápad, fakt jo 😛

Za přelidnění nemůžou vyspělé státy, ale státy třetího světa, kterým jsme přinesli lékařskou péči a které ještě ze zvyku mají třeba 7 dětí a všechny oproti tradici přežijí… Za pár generací se růst populace zastaví… Takže v tomhle problém nevidím. : ))

A skutečně si nevybavím úplně příliš mnoho chorob které by byly 100% dědičné… alergie možná, ale i u nich se spíš dědí předpoklady…

Mno prostě celkově je to trochu postavené na hlavu… takové zbytečně negativní. : )) Jako v tom vtipu: Pesimista vidí černý tunel, optimista světlo na konci tunelu, realista dva blbce v kolejích.

No a o tom, že postižené lidé byli první v nacistickém seznamu zavražděných, to snad ani netřeba rozvádět… Prostě krátkozrakost, zaslepenost, huba plná keců (asi jako Marx žijící z peněz buržoazie a jeho manifest komunismu).

Tímhle článkem jsi teda hodně klesl. A ne, nejde o rýpání, ale spíš nakopnutí do prdele na probuzenou, protože to co tu píšeš je vážně hodně mimo. 😉

„Udělat něco s přežíváním těch …“ – čemu se tím pomůže? Živočišnému druhu, podle Darwinovy teorie, jistě. Ale dá se tak pomoci nějakému člověku, lidské bytosti? A co má větší váhu: konkrétní člověk, nebo abstraktní koncept druhu ve vědecké teorii nějakého člověka?

Za posledních sto let klesl počet tygrů ve volné přírodě o více jak 90 %. Tomu říkám problém 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..