Rubriky
Anime

Xam’d

xamd03Je jen málo anime který mě fakt chytnou díky svojí hloubce příběhu. Zatím se to povedlo jen Myazakimu a Squaresoftu (final fantasy advent children a last order) Teď jsem ale narazil na naprosto epesní kousek pojmenovaný Bounen no Xamdou

(Xam’d – Lost memories)

 

 

Dalo by se říct že příběh je ohranej (v rámci anime). Kluk jde do školy – něco se stane – kluk už neni tak docela člověk a holka za něj truchlí. Kluk se ač nedobrovolně vydává na cestu. Ovšem provedení.. To je naprosto fantastické.

Podívejme se na příběh trošku víc zblízka. Akiuki prožívá naprosto normální japonské5842-orig shounen ráno (pozdě vstával a pospíchá do školy). Když se mu po několika zastávkách podaří doběhnout na autobusovou zastávku včas, všimne si bělovlasé dívky která nemá pásku kolem ruky. (aby jste rozuměli, jedná se o poválečný svět a tak armáda přísně kontroluje… všechno)

xamdfeature Akiuki pomocí lsti pomůže dívce dostat se do autobusu. Nudná cesta do školu ubíhá tak jako vždy. Až na bělovlasou dívku se neděje nic nenormálního. Po tom co autobus dorazí ke škole, z dívky se vyklube atentátník znepřátelené frakce a vyhodí autobus do vzduchu. Všichni sice přežijí ale Akiuki při obhlídce autobusu narazí na onu bělovlasou dívku a ta mu do těla vloží Xam’d. A tím to vlastně všechno začne. Příběh zaobírající se válkou, náboženským fanatismem a kopou mystiky.

A teď grafická stránka anime…

Podle mě nádherná kresba přibližující se Myazakimu (viz obrázek dole, říkejte si co chcete ale tohle je přesnej Miazakiovskej holčíčí wtf výraz) .

xamd03

Po hudební stránce se mi xamd zdá slabší. Takové nemastné neslané. Víte že tam něco hraje ale nevnímáte to.

Sečnteno podtrženo… Tohle anime je k*revsky hustý.

Pokud máte zájem anime zkouknout, přidávám link na mediafire složku kterou jsem vyhrabal na netu. Cz titulky na to nesedí zrovna nejlíp takže budete muset trochu šoupat 😀 Ale pokud máte BS, GOM nebo POT player tak to neni zas takovej problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..