Rubriky
Anime

Zachraňme anime v česku a na Slovensku !!!

Surfuju si tak po internetech a hledám informace o nově vydaných mangách a anime. Co se týče mangy, je to čím dál lepší. Tu u nás vydává již Zoner press, Hanabi a prý mangu plánuje i Crew. (pokud jsem někoho vynechal, napište do komentářů.)

Anime u nás aktivně vydává jen a pouze Mido Film. Zadal jsem do adresního řádku internetů jeho adresu, ale zjistil jsem velice hrůznou věc.

Společnost Midofilm musela kvůli neúnosné míře pirátství v ČR úplně zastavit produkci anime dvd. Reakce naší mladé otaku-generace na sebe nenechala dlouho čekat. A výsledkem je následující prohlášení společnosti midofilm :

 

Vážení příznivci anime v Česko-Slovensku,
jako hlavní distributor tohoto žánru Vás žádáme o pomoc při realizaci projektu:

Zachraňme anime v Česko-Slovensku

Kvůli neúnosné míře pirátství k poměru prodaných DVD (staženo přes 70.000 ilg. kopií / prodáno necelých 2.000 ks) i za tak směšnou cenu 49,- CZK jsme byli nuceni zastavit výrobu dalších titulů. (Sisters of Wellber: Elegy for a Sad Warrior, Kite, Kite Liberator, Evangelion 2.22- You can (not) advance, Bible Black – pokračování)

Byli jsme však překvapeni reakcí sklaních fanoušku anime, kteří nám sdělili, že nás podpoří jakýmkoliv způsob, jenom ať nepřestáváme s naší činností – na základě této výzvy jsme vypracovali odvážný projekt a zároveň poslední šanci pro legální distribuci v podobě:

Zachraňme anime v Česko-Slovensku

Jsme připraveni rozpracované tituly dokončit a navíc nakoupit i nové, na něž držíme Hold-Back (prozatím nebudeme jmenovat) za předpokladu, že se od každého titulu prodá minimálně 2.500 ks DVD (obal klasický Box 14mm) za koncovou cenu 299,- CZK včt. DPH.
Bez Vaší pomoci však nejsme schopní projekt uskutečnit, proto Vás žádáme o pomoc:

  • s rozšířením této zprávy do celého světa,
    • korekcí textů po překladu (vybraní jedinci),
    • zakoupením DVD (provést závaznou objednávku a následně platbu před dodáním).

Víme, že není úplně standardní žádat uhrazení zboží před dodáním, ale tento krok je výhodný pro obě strany:

  • • Vám zajistí jistotu dodání filmu z ojedinělé / limitované malosériové výroby,
    • nám zaručí, že o zboží máte skutečný zájem a nejedná se pouze o ,,chvilkový“ rozmar.

Z mnohaleté praxe již poznáme ,,závazná“ objednání, která skončila nevyzvednutím zásilek na poště – navíc nám těmito nezodpovědnými kroky vznikla i další škoda (poštovné, balné, pracovní nasazení expedičního oddělní).

Víme, že tento způsob realizace není v Česko-Slovensku běžný ale to není ani distribuce těchto nádherných uměleckých skvostů, jakým Japonské anime bezesporu jsou.

Předem děkujeme Vám – všem fanoušků anime za pomoc !!
Více se dozvíte na FB: Zachraňme anime v Česko-Slovensku

Proto bych rád poprosil všechny fanoušky anime a mangy, aby si alespoň jednou za dva měsíce zakoupili alespoň jedno DVD a tím podpořili poslední šanci získávat anime tak, jako ho získávají v našem milovaném Japonsku. A navíc, musíte uznat že je mnohem hezčí mít dvd krabičky vyskládané na poličce, než je skladovat v pirátské formě v pc. Midofilm je navíc otevřený nám, fanouškům a není vyloučeno že si jednou budeme moct žádat o vydání titulů sami.

A taky prosím využijte nově přidané retweet tlačítko a pošlete to dál. Tentokrát to nedělám kvůli návštěvnosti ale za dobrou věc 😀

1 komentář u „Zachraňme anime v česku a na Slovensku !!!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..