Rubriky
Můj svět

Velkej chytrák… Bližší Nakoukání.

bulvazluta

 

Po nedávném článku kde jsem shrnul moje aktuální pocity ze zdejších komunit, rozhodl jsem se tentokrát zaměřit jen na jednu. Mojí domovskou… Komunitu velkýho chytráka.

 

 

Opět připomínám že jde celkově jen o můj vlastní názor. Rozhodně nechci nikoho urazit a ani vám moje názory nenutím. Pokud víte že jste cholerici, nečtěte dál.

 

Byl jsem u chytráka skoro od začátku a na jeho fórum jsem se registroval v roce 2006. Tenhle říjen to bude už 5 let s komunitou vch.

chytrak

 

No, když jsem na vch začal, byl na vrcholu síly. Pravidelné recenze a soutěže. Aktualizovaný magazín a funkční redakce. Projekty byly zajímavé, diskuse produktivní a komunita všeobecně…. Inteligentní.

Mazáci odcházeli a fiola začal slibovat. Vypl se magazín a do hlavičky přibyla krásná hláška : VCH 2.0 … Již brzy. Od té doby se neděje nic. Byly tu pokusy jako znovuoživení magazínu. Jenže už to není ono ( cca 3 články za 2 měsíce).

 

Další nepříjemná věc jsou spamboti. Vše by vyřešila čistá instalace PHPBB a uzamčení starého fóra. Jenže když na fóru došlo k tématu spam tak…

 

chytrak_2_spamreakce

A to je vše…. Vím že nemá čas, ale napsat jen tohle… To je ostuda. Pořád je to admin.

 

Stejný spád zažívá i komunita. Nechci tím nikoho urazit. Ale fórum je momentálně hromada naprosto zbytečných témat a ještě zbytečnějších uživatelů. Témata jako : “Pupínky na prdeli” prostě tenkrát nikdo nezakládal. Nevím jestli je horší že tyhle píčoviny vznikaj, nebo fakt,  že se to rovnou nemaže.

Jako bod zlomu by se dal počítat moment kdy admini fóra začali “slibovat” . Bude tohle, bude tamto a nakonec měsíc nebylo vůbec nic, nebo chcete-li, úplný hovno.

Kdybych to měl shrnout do jedné věty, myslím že bych napsal něco jako : “Jde to do prdele” Komunita je blbá a není nikdo kdo by jí nějakým způsobem řídil tak, jako to kdysi dělával Fiola se svým bodyguardem Z00Mem. Je škoda že už na práci na vch nemá tolik času.

 

A jak by řekla vědma… Bez nich, bude hůř.

Nakonec dodávám top 5 nejpitomějších dotazů a témat dnešního VCH. (i když jsou to záznamy ze sekce vše ostatní, pořád je to technicky založené fórum.)

 

   1. Jaký je rozdíl mezi RPG a Adventurou?
   2. Kde se dá stáhnout ten Pixel-Art?
   3. Jak si mám ošetřit spáleninu?
   4. Malé tečky (srážení krve)
   5. Kdo mi udělá hru?

3 reakce na „Velkej chytrák… Bližší Nakoukání.“

Tie zbytočné témy niesu len týmy sľubmi ale aj tým že dnes sa k internetu dostávajú stále mladší neschopný a lenivý nad niečim premýšľať a keď si chcú urobiť hru tak jedna z prvých stránok čo nájdu bude VCH. Také ako to bolo to už bohužiaľ nebude aj keď sa sľuby splnia.

Co se týče těch stupidních témat, tak máš pravdu. Mazat by se to mělo. Ale kdo by to mazal? To je ten problém. Adminů tam je 5 a půl a skoro tam nechodí. Ale mají pro to dobrý důvod – většina přeci odešla pracovat na Indiana ne? A ten jim něco vynáší a má lepší budoucnost.

Podľa mňa prvá vec čo by mali urobiť tak je vybrať nových adminov nech sa to riadi zodpovednejšie. Mali by premazať fórum od zbytočných topicov a sprísniť pravidlá.
A to sa radšej zdržím aby som nepovedal niečo zlé o VCH2…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..