Rubriky
Anime

X-meni po Japonsku

Screenshot - 30

 

Už tu byl Iron Man, Wolwerine a teď jsou na řadě X-meni. Vzhledem k tomu že jsem jako malej hltal veškerej X-menskej materiál v jakékoliv podobě. Včetně obalů od žvejkaček, plastových krabiček od cukrátek a kdybych našel použitej toaletní papír s obrázkem wolwerina, schoval bych si ho taky.

 

Screenshot - 30.6.2011 , 12_21_46

 

Pro začátek by se slušelo říct proč vlastně X-Meni? Inu, před nějakou dobou americký Marvel zaúkoloval japonské studio Madhouse. (Kteří stojí třeba za Animatrixem nebo Beybladem.) Dohodli se na čtyřech anime sériích. Venku už je Iron Man, Wolwerine, X-Meni a čeká se ještě na Bladea.

Každopádně, vraťme se k X-menům. Příběh začíná trošku tragicky. Cyclops, Beast, Wolwerine a Storm bojují proti Jean které je ovládaná Mastermindem. To by nebyl takový problém kdyby Jean alias Phoenix nebyla psychicky nadaná mutantka páté úrovně. (Pro neznalé, pátá úroveň + psychické síly = Bohuuuum blouwgm bláám Buuuum (Takhle si představuju akustickou kulisu konce světa).

Jean se proto rozhodne doslova “přepálit” svoje schopnosti a spáchat sebevraždu.Screenshot - 30.6.2011 , 12_05_23 To Scott samozřejmě neunese a pro ostatní členy týmu to bude ta pověstná poslední kapka.  X-meni se rozpadnou a každý si jde svou cestou. Prof. X se vrátí na akademii, Beast učí na akademii. Storm si vyjede na výlet a Wolwerine taktéž… Teda, alespoň se o to pokusí. Dovču mu překazí detektor kovu.

Někdy přibližně v tu chvíli kontaktuje profesora X jeho starý přítel (nečekaně) z Japonska. Požádal ho jestli by nenašel jeho dceru která by měla mýt mutantí gen X který se u ní ovšem projevil jen jednou. Po chvilce Scottova emaření se nakonec všichni vrátí a znovu se spojí za účelem první smysluplné mise. A tak začne jejich další velice epesní příběh.

Teď bych rád něco napsal o postavách. Musím říct že se povedlo naprosto přesně vystihnout charaktery postav. Jsou prostě takové jaké si je pamatuju. Wolwerine – Blbej a brutální, ale vtipnej. Cyclops – Emař se smyslem pro spravedlnost. Beast – Inteligentní a “chytře” vtipnej. Storm – Holka co řeší spory a brzdí chlapy když se unáhlí. A prof. X … Je prostě prof. X 😀

Screenshot - 30.6.2011 , 12_04_46

Design postav se povedl taky. A to víc než dost. (i když beast mi chvilkama připadá jako roztomilá kočička). Storm si je celkem podobná, Wolwerine (oproti svému seriálu) Vypadá prostě jako zvíře. Nabušenej a brutální, prostě tak jak si ho pamatuju z comicsu. S Cyclopsem provedli taky přesně to, co bych si představoval. Je z něj prostě další bišík (pro neznalé – bishounen = pěkný chlapec).

Visuální stránka celkově je samozřejmě výborná. Nic jiného bych od Madhousu ani nečekal. Výborná animace, barvy a abych zněl jako člověk co se v tom vyzná, dokonalá práce se světlem.

Už jsem zmínil příběh, visuální stránku a proto je čas se vrhnout na stránku zvukovou. Jak je známo, japonci dokážou zahrát skoro jakýkoliv styl hudby a to mnohokrát lépe než zbytek světa. Proto vás asi nepřekvapí že hudba zní prostě… X-menovsky. Nedá se to přesně popsat. To se prostě  musí slyšet.Screenshot - 30.6.2011 , 12_21_37

Je to takové to klasické superhrdinské téma které vás při poslouchání nutí obléct se to žlutomodrého spandexu, navléct hokejové rukavice a nasadit sluneční brýle.

Sečteno a podtrženo, X-meni se mi prostě líbí. Upřímně, asi by se mi to líbilo i kdyby to byl brak. Jsem prostě fanoušek západních superhrdinů všeobecně (snad kromě buzerantských tipů alá Aquaman nebo Thor).

Na závěr přidávám opening. A… To je všechno 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..